huge domains nedir?

Huge Domains’ in adresi ABD/Denver olarak görünüyor. Bütün işlevini kendi mi sürdürüyor yoksa dışarıdan satış aracılığı için domain kabul ediyor mu bilmiyoruz.

Öncelikle Huge Domains için internette gördüğümüz bazı yorumlara bakalım.

Merhaba.
Arkadaşlar bu adamlar bizzat beni mi takip ediyor anlamadım. Hangi domaini takip etsem, 
ama kısa süre ama uzun süre, sonunda bunlar gelip pat diye alıyor düşer düşmez.
Bunların bir çoğu bir çok kişinin işine yaramayacak domainler olsa bile. 
Mesela drerevrw.com gibi saçma bir domaini bile takip etsem, düşer düşmez bunlar alıyor 
ve 1-2 gün içinde çok yüksek fiyatlara satışa çıkarıyorlar.
Merhaba arkadaşlar, sanıyorum başınıza gelmiştir takip ettiğiniz 
domainleri bazen değersiz domainler bile olsa HugeDomains.com kayıt edip 
kendi sitesinde bin ila beş bin dolar aralığında satışa koyuyor.
Benim merak ettiğim bu domainleri neye göre alıyor? .
Hocam domain neydi ? Huge domains türk piyasasını süpürüyor malesef.
hugedomains.com Domainleride burada satıyor.

İnternette domain ile ilgili forumlarda gördüğümüz bir kaç kullanıcı yorumunu yukarıda ekledik. Sizde bu konuyu internette sorgulayıp daha güncel paylaşımlara ve başka makalelere ulaşabilir, bu konuda hosting firmalarından profesyonel destek alabilirsiniz. Fakat her şeye rağmen kabul edilmesi gerekilen bir gerçek var ki bu da Türkiye içi web ve web gerekliliğinin olduğu her sektörde web konulu çalışan bulunmadığı veya web konusunda danışmanlık alınmadığı sürece her zaman yurt dışı şirketlerin etkisinin üzerimizde olacağıdır.

Ne yazık ki meseleye çocuksu bir ahenkle bakıp onların (huge domains, sedo, tucows domains) çok paraları var veya iş birlikçileri işlerini çok iyi yapıyor diyeceğiz. O kadar iyiler ki Türkiye’ de ki ünlü isimleri, işletme isimleri, muhtemel işletme isimleri, jenerik isimleri, türkçe karakterli isimleri, işler haldeyken hiti olup düşen isimleri alıyorlar.

Sıradan bir türkçe emlak ismini bile alabilecek güce ve iş haddine sahipler. Bu nedenle aktif web sitesi olanlar alan adı sürelerini kontrol etmeliler veya bu konuda danışmanlık hizmeti almalılar. Çünkü eğer alan adınızın tescilini bitmeden önce uzatmaz ve kurtarılma süresi içinde cezalı ödeneği ile kurtarmazsanız alan adı zamanı geldiğinde boşa düşecektir ve o gün geldiğinde hiç bir garantisi olmasa da çok büyük ihtimalle Huge Domains alan adınızı alacaktır.

Bu nedenle eğer isminizde bir domaini Huge Domains veya başka yurt dışı firmalarından önce bir yerli webmaster almışsa bu durum sizin lehinizedir.

Bu sayfadaki bilgiler kişisel öğrenime dayalıdır | konu hakkında her zaman hosting firmalarından bilgi almanızı – anlattıklarımızın mantık çerçevesinde doğru olup olmadığını sorgulamanızı öneririz.

Milinex fayda amaçlı freelancer bir oluşumdur.
huge domains nedir?” üzerine 2 yorum

  1. milinex dedi ki:

    Merhaba Uğur Bey. Yorumunuz için teşekkür ederiz. Fakat hiç bir firma ile ortaklığımızın olmadığını belirtmekle birlikte yerli firmaları terci ettiğimizi söylemek isteriz.

    Söylediğiniz back order firmaların durumu sebebiyle değil domain sahiplerinin domainlerinin sürelerini uzatmaması sebebiyle ortaya çıkar. Yani domain sahibi domaininin süresini uzatmamış ve bu domaini mutlaka almak isteyip back order hizmeti alan biri varsa geri sayım sürecinde olan domain her nereden tescil edilmiş olursa olsun back order’ a düşer.

    Sonuç olarak düşecek domain için back order hizmeti satın alınmış ise back order var. Domain popüler değil ve hiç kimse tarafından umursanmıyorsa back order yok diyebiliriz.

    Bu sebeple MİLİNEX olarak her zaman domain sürelerinin kontrol edilmesini öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir