boşa düşecek domain takip etme

”Domain işlemleri, uluslararası düzeyde organize olmuş İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kurumu – ICANN tarafından belirlenen prosedürler çerçevesinde yürütülmektedir.

Bu prosedürler ilgili otorite tarafından belirlenmiş, dünya çapında geçerliliği olan, değiştirilemeyen kurallardır ve tüm domain uzantıları için bağlayıcılık arz etmektedir.”

Tescil süresi bitmiş bir domain eksi gün geri sayımına başlar. Ortalama 70 – 80 günlük bir geri sayım sonrası domainler yeniden tescillenebilir hale gelir ve sorgulamalarda satın alınabilir görünür. Fakat bu geri sayımın tam günü belli olmadığı için domainin satın alınabilir olup olmadığı sürekli kontrol edilmelidir.

Bu nedenle domain takibini kendiniz yapsanız bile bu konuda bilgili birinin desteğine ihtiyacınız olabilir. Eğer domaininiz popiler ise veya yatırım haddi yüksek ise geri sayım sürecinde bir çok rakibiniz olacaktır. Takibi en iyi yapan taraf domaini tescil edecektir.

Size domain takibinde destek verebiliriz. Eğer domain takibinde desteğimizi almak isterseniz iletişim sekmesinden bize ulaşabilirsiniz.

Milinex fayda amaçlı freelancer bir oluşumdur.

ülkemizde domain konusu | domain broker hakkında
boşa düşecek domain takip etme” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir